دکتر بابک جعفرنژاد
بعد-از-لیپوماتیک

برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک و راه های پیشگیری از آن

افرادی که دچار چاقی های موضعی هستند و یک قسمت از بدنشان تجمع چربی دارند بهترین راه حل برای از بین بردن این چربی ها لیپوماتیک می باشد. اما لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

چندین سوراخ در آن قسمت از بدن که دچار چاقی موضعی شده است توسط پزشک متخصص انجام می شود و از طریق این سوراخ های ریز مواد بی حسی و سرم وارد بدن شخص می شود و چند دقیقه پس از بی حسی فرد ، چربی ها از طریق همان سوراخ های ریز ایجاد شده است تخلیه می شود ، لیپوماتیک علاوه بر امواج مافوق صوتی که برای از بین بردن چربی ها  از خود ساتع می کند  همزمان لیفت پوست را هم انجام می دهد. بلافاصله پس از انجام لیپتوماتیک شخص نتیجه را می بیند و شاهد چربی های خارج شده می باشد و این باعث رضایت شخص می شود.

برگشت-چاقی

آیا امکان برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک وجود دارد؟

بسیاری از مراجعه کننده ها به دنبال رفع چاقی توسط لیپوماتیک هستند و بر این باور هستند که لیپوماتیک برای رفع کامل چاقی می باشد ، در حالی که این اشتباه می باشد.

زیرا پیکرتراشی یا همان لیپوماتیک راهی برای رفع چاقی شما نمی باشد بلکه تنها راهی برای فرم دهی به اندام  شما می باشد و ما به شما توصیه می کنیم که در صورتی که بعد از انجام ورزش و انتخاب رژیم غذایی مناسب تنها در قسمت هایی از بدنتان مانند بازوها، شکم ، ران ، باسن ، گردن و پهلوی خود احساس تجمع چربی را داشتید برای لیپوماتیک اقدام کنید.

معمولا افرادی که لیپوماتیک انجام می دهند و موضعی که تجمع چربی داشته است را تخلیه می کنند احتمال برگشت چربی در صورت رعایت توصیه های پزشک به ناحیه مورد نظر بسیار کم است  زیرا پزشک مورد نظر حین اینکه چربی مورد نظر را تخلیه می کند سلول های چربی را نیز از آن قسمت خارج می کند.  و در صورتی که فردی که لیپوماتیک انجام داده است رژیم غذایی را رعایت کند احتمال برگشت چربی به ناحیه مورد نظر صفر می شود اما احتمال اینکه در سایر نقاط بدن که لیپوماتیک انجام نشده است چربی جمع آوری شود بسیار زیاد است. پس حتما اگر قصد لیپوماتیک دارید باید سبک زندگی و رژیم غذاییتان را  تغییر دهید که به نتیجه مطلوبی که می خواهید برسید زیرا همان گونه که قبلا هم گفته شد لیپوماتیک برای فرم دهی اندام شما می باشد نه برای رفع چربی !

راه های جلوگیری از برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک

اگر موارد گفته شده در ذیل که به توصیه دکتر جعفرنژاد می باشد و بسیار هم آسان می باشند را پس از لیپوماتیک انجام دهید احتمال برگشت چاقی پس از لیپوماتیک به صفر می رسد، این موارد شامل :

  • هیچکدام از وعده های غذاییتان را حذف نکنید و الخصوص به صبحانه به عنوان یک وعده غذایی کامل و مفصل زمان بگذارید.
  • پرهیز از غذاهای نیمه آماده ، کنسرو شده و بسته بندی شده.
  • پرهیز از خوردن بیش از یک بشقاب غذا در هر وعده .
  • تا می توانید آب میل کنید.
  • نوشیدنی های با قند فروان ممنوع
  • ورزش کردن روزانه
  • بالا بردن تحرک بدن
  • خواب به اندازه

پس حتما پس از لیپوماتیک باید تجدید نظری در لایف استایل و رژیم غذاییتان داشته باشید زیرا در صورت عدم رعایت موارد گذشته شده احتمال بازگشت چربی بسیار است.

دکتر بابک جعفرنژاد فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های جدید و دستگاه های مجهز و پیشرفته همراه با تجربه و دانش خود، انواع جراحی های زیبایی از جمله لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی، ماموپلاستی و …  را با بهترین کیفیت انجام می دهند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188196264 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

 

در صورت بازگشت چاقی پس از لیپوماتیک چه کنیم ؟

بلافاصله پس از اینکه متوجه افزایش وزنتان بعد از پیکرتراشی شدید باید مانع افزایش بیشتر وزنتان شوید زیرا مقدار کم این افزایش وزن قابل جبران است اما اگر اقدامات لازم را انجام دهید و این روند رو به افزایش باشد ممکن است نتیجه لیپوماتیک معکوس باشد. پس حتما سعی کنید عواملی که باعث افزایش وزن شما شده است مانند : عدم تحرک ، رژیم غذایی نامناسب و سایر موارد گفته شده را اصلاح کنید. و این نکته را هم خاطر نشان کنیم که اگر امکان باشگاه رفتن را ندارید روزانه حداقل 30 دقیقه ورزش را داشته باشید.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =