دکتر بابک جعفرنژاد

بهترین جراح پلاستیک در تهران

برخلاف آنچه تصور می شود جراحی پلاستیک تنها در حوزه زیبایی فعالیت نمی کند . یک جراح پلاستیک بر این باور است جراحی ها علاوه بر زیبایی باید در بهبود ظاهری و اندام ها پیشرو باشد. نقص هایی که ممکن است در شرایط مختلف مانند تصادف، بیماری و سوختگی ها و یا مادرزادی شخص را درگیر کرده باشد. امروزه معجزه جراحی پلاستیک به کمک این افراد آمده تا دیگر نگران ظاهر خود نباشند. این تخصص بسیار دشوار است و قسمت های مختلفی دارد که در ادامه به توضیح بیشتر آن می پردازیم.

بهترین-جراح-پلاستیک

جراح پلاستیک کیست؟

جراحی پلاستیک پزشکی است که در حوزه درمانی و زیبایی فعالیت می کند و به ترمیم و بازسازی آسیب های جسمی می پردازد. جراح پلاستیک با استفاده از انواع تکنیک های جراحی اعم از انتقال چربی، کانتور بدن و یا انواع لیزر ها، جراحی را انجام می دهد. این جراحان به بازگرداندن و اصلاح ظاهر و عملکرد اندام های بدن کمک کرده و شرایط را به بهترین شکل ممکن طرح ریزی می کنند.

این تخصص با طی کردن دوره های بسیار و سال ها تجربه به دست می آید و جزو دشوارترین شاخه ها در حوزه جراحی است.

جراح پلاستیک چه کارهایی انجام می دهد؟

یک جراح پلاستیک به تغییر شکل و فرم دهی اندام های بدن می پردازد. این فرم دهی شامل همه اجزای بدن اعم از صورت، دست ، گوش و دیگر اندام های ظاهری هستند. مشکلات ظاهری که به دلایل بسیاری ایجاد می شوند و می توانند مادرزادی باشند که از بدو تولد فرد را درگیر مشکلاتی می کند و به نوعی زندگی را سخت می سازد. برخی از موارد جراحی به مرور رخ می دهند مانند بسیاری از جراحی هایی که بر اثر کهولت و افزایش سن انجام می شوند.

با توجه به این موارد می توان فعالیت های جراح پلاستیک را به دو قسمت تقسیم کرد. جراحی های زیبایی که به تغییر ظاهر در قسمت های مختلف بدن می پردازند و یا جراحی های بازسازی و اصلاح مشکلات، که شامل مواردی مانند تصادف، آتش سوزی و یا بیماری های خاص ، می شوند.

جراح پلاستیک در ترمیم و بازسازی از دیگر بافت های بدن نیز کمک می گیرد و از علم انجام این کار برخوردار است.

انواع جراحی پلاستیک

انواع جراحی پلاستیک شامل موارد زیر میباشد:

لیپوماتیک

لیپوماتیک یک روش موثر برای لاغری است که با استفاده از دستگاه مجهز ، چربی های اضافه که در نواحی مختلف وجود دارند، از بدن خارج می شود. این چربی های خارج شده می توانند در جاهی دیگر مانند سینه ها و باسن به کار گرفته شوند. انجام این جراحی نیاز به تخصص و تبحر زیادی دارد و به بخش های زیر دسته بندی می شوند.

لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک ران

لیپوماتیک باسن

در ادامه صحبت های دکتر بابک جعفرنژاد فوق تخصص جراح پلاستیک را در مورد لیپوماتیک ملاحظه نمایید.

برای مطالعه بیشتر در مورد لیپوماتیک و چگونگی جراحی آن کلیک کنید.

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم جزو جراحی های سنگین است که با دقت بالایی انجام می شود. این جراحی در مواردی که شخص بر اثر کاهش وزن و یا زایمان های مکرر دچار افتادگی پوست است و چربی های اضافه در اطراف شکم باعث شل شدن شکم شده باشد، انجام می شود. به گونه ای که با برش در ناحیه زیر شکم چربی های خارج شده و پوست اضاف که باعث افتادگی بوده، حذف می گردد.

جراحی سینه

جراحی سینه به دو شکل تقسیم می شود. مکن است این جراحی برای افزایش سایز سینه و یا کاهش آن باشد که به شکل های پروتز سینه، لیفت سینه ، کوچک کردن سینه یا ژنیکوماستی انجام می پذیرد.

جراحی بینی

جراحی بینی نیز یکی از جراحی هایی است که توسط جراح پلاستیک صورت می گیرد. جراح در انجام جراحی بینی در ابتدا نوع بینی فرد را مورد بررسی قرار می دهد و با در نظر گرفتن وضعیت سلامتی و تناسبات صورت ، فرم بینی و نوع روش جراحی تصمیم می گیرد. در جلسه مشاوره  در مورد تمامی موارد جراحی بینی صحبت می شود و جراح بینی خوب ، همه نکات مورد نیاز را در اختیار شخص قرار می دهد .

جوانسازی صورت

این جراحی برای بهبود وضعیت ظاهری صورت و بازپس گرفتن جوانی از دست رفته انجام می شود. در این جراحی ، فرم جدید نیز می تواند به صورت اضافه نمود. روش های جوانسازی با پروتز گونه، لیفت صورت، لیفت ابرو، پروتز چانهف تزریق بوتاکس و … انجام می شود.

برای مطالعه مطالب بیشتری در مورد جوانسازی می توانید روی لیفت صورت کلیک نمایید.

چگونه بهترین جراح پلاستیک در تهران را بیابیم؟

روش های زیادی برای تشخیص یک جراح مناسب وجود دارد. اعم از بررسی نمونه جراحی های انجام شده توسط جراح ، تا بررسی سوابق تحصیلی که می توانند تاثیر گذار باشند. شما می توانید با در نظر گرفتن تجربه و مهارت مناسب جراح در انواع جراحی های پلاستیک به یک انتخاب درست برسید. همچنین بهترین جراح پلاستیک تمام اطلاعات لازم را به بیمار انتقال می دهد و با صداقت کامل اگر فرد شرایط مناسب برای انجام جراحی را نداشته باشد ، اصرار به عمل نمی نماید.

دکتر بابک جعفرنژاد فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های جدید و دستگاه های مجهز و پیشرفته همراه با تجربه و دانش خود، انواع جراحی های زیبایی از جمله لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی، ماموپلاستی و …  را با بهترین کیفیت انجام می دهند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188196264 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

جراح پلاستیک جراح زیبایی است؟

تصور عمده ای که از جراحی پلاستیک در ذهن ها مجسم می شود در حوزه جراحی زیبایی است . اما زیبایی تنها بخشی از حوزه فعالیت یک جراح پلاستیک می باشد. شاید جراحی زیبایی در بین فعالیت های دیگر برجسته تر باشد و چون تاثیر زیادی در ظاهر و فرم دهی دارند ، بیشتر مورد توجه باشد. اما یک جراح پلاستیک علاوه بر بهبود در ظاهر شخص به ترمیم و بازگرداندن آن نیز می پردازد. بیمارانی که در اثر انواع سرطان ها و یا نتیجه اتفاقات ناگوار زندگی ظاهر متناسب خود را از دست داده اند که در این شرایط با مراجعه به یک جراح پلاستیک خوب می توان سلامتی قبلی را مجددهدیه گرفت.

جراح با بررسی شرایط موجود و شدت مشکل ، بهترین روش درمانی را برای شخص انتخاب می کند که با کمترین عوارض ، بهترین نتیجه را به دنبال داشته باشد.

فوق تخصص جراح پلاستیک با تسط داشتن به تمام نواحی بدن انسان می تواند به ترمیم اندام ها بپردازد و جراحی های ناحیه سر و گردن نیز در زمینه کاری یک جراح پلاستیک است.

جراحان پلاستیک مانند سایر جراحان تنها در حوزه خاصی محدود نیستند و فعالیت هایش می تواند در تمامی نواحی و اندام های بدن بسط داشته باشد.

کلام آخر

با توجه به موارد ذکر شده انتخاب بهترین ها در هر عمل جراحی بسیار مهم است و تاثیر زیادی در نتیجه خواهد داشت. انجام جراحی های مختلف پلاستیک عمل های حساسی هستند که لازم به دقت فراوان دارد و نقص در انجام آن می تواند آسیب های زیان باری برای بیمار داشته باشد. برای انتخاب بهترین جراح پلاستیک نیز راه حل هایی ارائه شد که با در نظر گرفتن آن می توانید، یک جراحی با کیفیت و رضایتمند را پشت سر بگذارید.

 

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − نه =