دکتر بابک جعفرنژاد
لیپوماتیک

بهترین روش لاغری با لیپوماتیک 

لیپوماتیک چیست و چه موقع به آن نیاز می شود؟ شاید شما نیز جزو افرادی باشید که از ظاهر اندام خود ناراضی هستید اما نمی دانید برای آن به دنبال چه راه حل هایی باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه بدست آورید.

لیپوماتیک یک روش پیکرتراشی محسوب می شود که برای اندام مناسب و ایده آل مورد استفاده قرار می گیرد. در دهه گذشته این جراحی جزو عمل های محبوب بوده که به خاطر ایجاد ظاهر مطلوب مورد استقبال بوده است.

لاغری با لیپوماتیک

انواع لیپوماتیک

لیپوماتیک برای قسمت های مختلف بدن به کار برده می شود. از جمله شکم – پهلو ، شکم – پهلو – پشت ، قسمت ران ها، ناحیه سینه برای مرد ها، قسمت غبغب به طور کامل قابل انجام است . این روش بر اساس ناحیه ای که انجام می شود سرعت و دقت دستگاه باید تنظیم گردد تا از ایجاد صدمه به بافت و ناحیه جلوگیری شود.

مزایای لیپوماتیک

از جمله مزایای لیپوماتیک به جرات می توان گفت آسیب و صدمه عروقی در مواردی که بیمار از روش لیپوماتیک استفاده می کند ، به مراتب کمتر از روش های دیگر است . حتی در زمانی که مجبور به همزمانی عمل باز مانند ابدومینوپلاستی با لیپوماتیک باشد و مشاهده گردید عروق و تمام اعضای حیاتی پوست از چربی خالی شده ، در حالی که خود عروق آسیبی ندیده است .

در شرایطی که عمل انجام می شود به واسطه ویز و اسپاسمی که به خاطر حرکت ویبریشن دستگاه اتفاق می افتد سبب می شود تا از ایجاد آمبولی همزمان یا آمبولی چربی جلوگیری شود . در روش لیپوماتیک ، از ویژگی و خوبی دستگاه لیپوماتیک می توان به این نکته اشاره نمود که به خاطر تلنگرها و ویبریشن های ایجاد شده باعث می شود ناحیه، حالت سِری بیشتری داشته باشد و زمان طولانی تری سِر باقی بماند. کبودی به مراتب از روش ساکشن معمول بسیار کمتر است .

یک نکته مهم !!! در مورد این روش معجزه آسا مهم ترین نکته ای که وجود دارد ، چربی ها به صورت یک دست خارج خواهد شد . این مسئله مهمی در فرم دهی اندام بیمار است که در این روش به آن پاسخ گفته شده است و زمانی که بیماری تحت عنوان لیپوماتیک ، توسط فوق تخصص جراح پلاستیک مورد جراحی قرار می گیرد، نتیجه های قابل قبول و مطلوبی دریافت خواهد کرد .

از طرفی انتخاب درست بیمار نیز در نتیجه این روش بسیار مهم است به طور مثال افرادی که پوست شل و آویزان دارند باید به گونه ای روش مناسب انتخاب شود که دیگر نیازی نباشد عمل دیگری بر روی بیمار انجام شود . حال اینجا تخصص و تجربه جراح بسیار مهم جلوه می کند تا بتوانید یک خروجی مناسب را داشته باشید .

افراد مناسب برای لیپوماتیک

همانطور که در مباحث قبلی ذکر شد،  بیمارانی کاندید مناسب عمل لیپوماتیک نیستند . برخی بیماران لازم است به جای لیپوماتیک عمل دیگری انجام دهند یا اصلا نباید مورد عمل جراحی قرار گیرند که در ادامه به صورت خلاصه برخی از آن را اشاره خواهیم کرد.

افرادی که دچار یک اختلال یا بیماری داخلی خیلی شدید هستند مانند دیابت ، فشار خون شدید و کنترل نشده یا مانند بیماری های قلبی یا بیمارانی که دچار تیروئید پرکار هستند . این افراد بهتر است تا زمانی که در شرایط نرمال قرار نگرفته اند به هیچ عنوان جراحی نشوند ، به خصوص لیپوماتیک . به این خاطر که در لیپوماتیک داروهایی استفاده می شود که ممکن است شرایط بیمار را وخیم تر نماید . یکسری بیماران اصرار دارند که با خارج کردن چربی ها به وضعیت نرمال خواهند رسید اما در واقع به این صورت نیست و بیمار باید به دقت انتخاب شود .

افرادی که زایمان داشته اند و یا پوست افتاده دارند ، اصلا کاندید مناسبی برای جراحی لیپوماتیک نیستند و باید عمل استاندارد دیگر یا ابدومینوپلاستی انجام دهند.

همینطور افرادی هستند که در ناحیه غبغب یا صورت دچار افتادگی شدید پوست هستند ، همزمان با برداشتن چربی مشکلشان برطرف نمی شود و نتیجه مناسب به دست نخواهد آمد و همچنان بیمار دچار مشکلاتی می شود که وی را به طور جدی درگیر خواهد کرد . در نتیجه برای جلوگیری از این موارد باید جراح زیبایی و پلاستیک و بیمار در یک جلسه مشاوره ، تمام موارد را بررسی نمایید و به یک نتیجه واحد برسید .

در ادامه توضیحات دکتر بابک جعفرنژاد فوق تخصص جراح پلاستیک را مشاهده می نمایید. 

زمان و مکان عمل لیپوماتیک

عمل جراحی لیپوماتیک توسط دکتر بابک جعفرنژاد در بیمارستان انجام می شود و به هیچ عنوان این جراحی در کلینیک و یا مطب صورت نمی گیرد . دکتر جعفرنژاد در خصوص زمان انجام این جراحی ذکر می کنند این عمل به مدت 3 تا 3 ساعت و نیم طول خواهد کشید و بعد از عمل بیمار به مدت 6 ساعت در بیمارستان تحت مراقبت های لازم قرار خواهد گرفت . از جمله سرم درمانی، آنتی بیوتیک تراپی ، از جمله وضعیت درد و وضعیت کلی بدن تحت نظر قرار می گیرد و اگر لازم باشد و بیمار عمل وسیع داشته باشد از شب قبل بستری می شود و در غیر این صورت عمل به صورت سرپایی خواهد بود و بیمار بعد از طی موارد ذکر شده مرخص خواهد شد .

در این روش بعد از سه روز بیمار نیاز به ماساژ خواهد داشت. معمولا ماساژ حدود یک تا نیم ساعت طول خواهد کشید . با این کار خون آبه و خون های جمع شده خارج می شود که در نتیجه عمل، بسیار موثر خواهد بود. این ماساژ توسط ماساژور حرفه ای انجام خواهد گرفت و خون آبه ها که ماندگاری آن برای بیمار مضر است ، از بدن خارج خواهد شد.

لیپوماتیک درد دارد؟

عمل لیپوماتیک درد ندارد به این خاطر که تحت بیهوشی موضعی اتفاق می افتد به این صورت که دارو های بیهوشی توسط خود متخصص بیهوشی که بر بالین بیمار حضور دارد ، تزریق می گردد. تمام امکاناتی که لازم است تا عمل جراحی بزرگی مانند لیپوماتیک یا لایپوساکشن انجام گیرد ، در بیمارستان وجود دارد.

عوارض لیپوماتیک

عوارض به صورت بالقوه در هر عملی وجود دارد. عوارضی که در جراحی هایی مانند لیپوماتیک دیده می شوند عبارتند از:

  •  آمبولی
  •  هیماتوم
  •  خونریزی بعد از عمل
  •  عفونت
  • عوارض پوستی مانند نکروز پوستی و یا نامنظمی است.

در مورد لیپوماتیک ، شرایط بیمار ویژگی جراحی و شرایط به این صورت است که زمانی این جراحی توسط فوق تخصص جراح پلاستیک و در بیمارستان معتبر انجام شود، این موارد و عوارض تا حدود قابل توجهی از بین می روند و بسیار نادر خواهد بود. به واسطه لیپوماتیک و ویبریشن آن و به واسطه جراحی که انجام می شود، تمام عوارض ذکر شده بسیار ناچیز بوده و گزارش های محدودی از آن شده است .

مراقبت بعد از عمل لیپوماتیک

ساعت های بعد از عمل همانطور که ذکر گردید 6 ساعت بعد از عمل را بیمار در بیمارستان می گذراند و مراقبت های لازم انجام می پذیرد. بعد از آن بیمار می تواند به منزل مراجعه نماید و لازم به ذکر است در شب اول خون آبه وجود خواهد داشت و بیماران نباید از این موضوع دچار استرس و نگرانی شوند. روز بعد از عمل ماساژ انجام می شود که در بیمار های مختلف متفاوت است و به واسطه چاقی و لاغری بیمار نیز در نظر گرفته می شود.

عمل ماساژ تا سه روز ادامه خواهد داشت و از روز سوم به بعد بیمار می تواند استحمام داشته باشد . بعد از این مراحل بیمار باید اقدام به پوشیدن گن نماید .

گن لیپوماتیک

 گن لیپوماتیک یک گن بسیار تنگ است که باید کاملا پوست را به ناحیه زیرینک و فاشیای عضله، بچسباند. زمانیکه این اتفاق رخ دهد نتیجه نهایی به دست خواهد آمد. به طوری که با گذشت چند هفته به مرور باید اندازه گن تنگ تر شود تا بتوان نتیجه قابل قبول تری حاصل شود .

در برخی موارد اگر بیمار چروک های پوستی دارند و یا شرایط پوستی مناسبی ندارند ، ممکن است ماساژها با ماشین های خاصی انجام شود که نتیجه را به حد استاندارد برساند. در نهایت بستن گن های ساعت شنی بسیار به نتیجه عمل کمک خواهند کرد.

تغذیه بعد از لیپوماتیک

تغدیه شخص اهمیت زیادی دارد. رعایت رژیم غذایی و ورزش کردن بدون شک تاثیر گذار خواهد بود و بیماران در این مورد می توانند در بهبود خود همکاری لازم را داشته باشند .

امبولی بعد از لیپوماتیک

امبولی از جمله مواردی است که بسیاری از بیماران در مورد چگونگی آن می پرسند و نگران رخ دادن آن هستند . اما آنچه که باید گفت امبولی یک عوارض اجتناب ناپدیر است اما جراح باید در یک مرکز درمانی قوی مانند بیمارستان بیمار را عمل نماید تا تمام تجهیزات وجود داشته باشد .

دکتر بابک جعفرنژاد فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های جدید و دستگاه های مجهز و پیشرفته همراه با تجربه و دانش خود، انواع جراحی های زیبایی از جمله لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی، ماموپلاستی و …  را با بهترین کیفیت انجام می دهند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188196264 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

برای پیشگیری از امبولی لیپوماتیک

برای پیشگیری جراح در ابتدا باید بیمار را به خوبی شناسایی نماید به طوری که بیمارانی که قرص ضدحاملگی مصرف می کنند یا افرادی که سابقه dvt داشتند و یا سابقه لخته شدن خون در پاها دارند و یا مریض هایی که سابقه سقط های مکرر داشته اند، جزو مواردی هستند که شانس امبولی در آن ها به مراتب بیشتر خواهد بود.

ترجیحاً جراح چند عمل را با هم انجام ندهد و بیمار ها را به درستی انتخاب نماید و گاهی در مواردی از عمل ها لازم است داروهای رقیق کردن خون به بیماران تزریق شود تا نتیجه مناسب دریافت شود و در حین عمل و یا بعد از عمل اتفاقی متوجه بیمار نباشد .

بعد از عمل لازم است که بیمار در اولین فرصت حرکات اندام تحتانی خود را شروع نماید و اگر توانست تا حدودی شروع به راه رفتن نماید . در روز های بعدی نیز به همین منوال خواهد بود. به گونه ای که بیمار به درستی همکاری نماید و جراح بیمار را به درستی بررسی نماید و روند عمل در مکان مناسب انجام شود، چنین عارضه ای رخ نخواهد داد .

این نکته انتخاب یک جراح پلاستیک با تجربه را پر رنگ نشان می دهد که اگر جراح نسبت به این موارد بی توجه باشد ، عواقب ناگوار بعدی متوجه بیمار خواهد شد .

کلام آخر

آنچه که از این توضیحات استنباط می گردد، زمان معقولی برای جستجوی بهترین جراح لیپوماتیک تعیین نمایید تا با اطمینان خاطر  یک عمل بی خطر و مطمئن را پشت سر بگذارید.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 12 =