دکتر بابك جعفرنژاد / مقالات / عمل بینی قوزدار و عقابی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

عمل بینی قوزدار و عقابی

جراحی قوز بینی

برداشت قوز از روی پل بینی، یکی از شایع ترین درخواست های بیماران در جراحی بینی می باشد. اندازه قوز در هر بیماری متفاوت است و صرف نظر از این مورد، جراحی می تواند به برداشت قوز و تغییر فرم بینی کمک کند. تمامی افرادی که خواهان جراحی قوز بینی هستند، باید اطلاعاتی را در خصوص این نوع جرحی داشته باشند.

در ادامه با ما باشید تا به بررسی جراحی قوز بینی بپردازیم.

 

چه میزان از پل بینی باید کاسته شود؟

این که چه میزان از پل بینی برداشته شود، به اولیت و خواسته بیمار بستگی دارد. برخی افراد دوست دارند بینی شان انحنای زیادی داشته باشد در حالی که برخی دیگر دوست دارند بینی صافی داشته باشند.

آن چه که اهمیت دارد این است که بیمار باید در خصوص میزان برداشت پل بینی و یا قوز بینی با پزشک مشورت داشته باشد. تست های تصویربرداری که قبل از عمل انجام می شوند، مشخص می کنند که چه میزان از پل بینی باید برداشته شود.

در هنگام تصمیم گیری، تناسب و توازن میان بینی و سایر اجزای صورت باید مد نظر قرار داده شود.

 

 

بعد از برداشت قوز، پوست بینی تا چه میزان کشیده خواهد شد؟

یکی از محدودیت های جراحی قوز بینی و یا حتی هنگام کوچک تر شدن بینی، میزان کشیدگی پوست بینی می باشد. در طول جراحی بینی، پوست برداشته نمی شود، اما به دلیل خاصیت الاستیسیته و کشسانی که پوست دارد، اطراف بینی جدید و کوچک شده منقبض خواهد شد.

میزان کشیدگی پوست به این موضوع بستگی دارد که چه میزان از پل بینی برداشته خواهد شد. در بیمارانی که پوست ضخیمی دارند، کاهش اندازه بینی تا یک حدی امکان پذیر می باشد. اما هر چه پوست نازک تر باشد، میزان کشیدگی پوست نیز بیشتر خواهد بود.

برای بررسی بهتر بهتر می توانید یکی از نمونه جراحی بینی دکتر بابک جعفرنژاد را مشاهده نمایید. 

 

 

آیا وجود قوز روی بینی به دلیل رشد بیش از حد استخوان است یا غضروف؟

در کل، یک سوم فوقانی پل بینی از استخوان و دو سوم انتهایی آن از غضروف تشکیل شده است. در برخی افراد، قوز مربوط می شود به بخش استخوانی پل بینی که به راحتی و در طول جراحی بینی برداشته می شود.

اما در برخی دیگر بیماران، علت قوز می تواند به دلیل غضروف اضافی باشد که اصلاح آن با نازک کردن غضروف امکان پذیر می باشد. اما در کل، ظاهر شدن قوز بینی به دلیل استخوان و غضروف اضافی می باشد.

به همین خاطر، در بیشتر موارد هنگام اصلاح قوز بینی، استخوان برداشته و غضروف تراشیده می شود تا بیمار به نتایج مورد دلخواه خود برسد.

 

 

آیا نیازی به پیوند استخوان می باشد؟

در صورت وجود قوز روی پل بینی، تمام قسمت های بینی از جمله وضعیت استحکام استخوان و غضروف باید مورد بررسی قرار بگیرد. معمولا قوز بینی نتیجه عدم رشد کامل استخوان قسمت فوقانی بینی است و همین مورد باعث می شود با بینی نمای بیرون زده ای پیدا کند.

 

دکتر بابک جعفرنژاد فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های جدید و دستگاه های مجهز و پیشرفته همراه با تجربه و دانش خود، انواع جراحی های زیبایی از جمله لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی، ماموپلاستی و …  را با بهترین کیفیت انجام می دهند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188196264 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

 

 

بعد از جراحی قوز بینی چه مراقبت هایی نیاز است؟

بلافاصله بعد از جراحی، اسپلینتی داخل بینی قرار می گیرد تا از ساختار بینی محافظت و روند ترمیم آغاز شود. قرارگیری اسپلینت به تغییر فرم بینی نیز کمک خواهد کرد. با این حال، نکته ای که بیماران باید در نظر داشته باشند این است که تا چند روز بعد از جراحی، نتایج دلخواه مشاهده نخواهد شد.

کاملا طبیعی است که بعد از جراحی، تورم و کبودی اطراف بینی مشاهده شود که البته بعد از گذشت مدتی برطرف خواهد شد.

تمام نکات و مراقبت های جراحی بینی، برای این روش نیز باید از سوی بیمار رعایت شوند.

 

کلام آخر

در پایان این که،

افرادی که پوست بینی شان ضخیم نیست، بهترین گزینه برای انجام جراحی قوز بینی هستند. چرا که پوست به راحتی بر روی بینی جدید کشیده می شود. در ضمن این که بیماران باید انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از نتیجه این روش جراحی داشته باشند.

منبع از:

Source: https://www.rhinoplastyinseattle.com/service/seattle-plastic-surgery-treatments/rhinoplasty-treatments/hump-removal

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + هفت =

Call Now Button