دکتر بابک جعفرنژاد
لیپوماتیک-برای-باسن

لیپوماتیک باسن، مزایا و مراقبت های بعد از آن

یکی از مهم ترین و بهترین روش هایی که می تواند تا حد زیادی در حذف چربی های اضافی بدن در نواحی باسن اثر بخش باشد لیپوماتیک باسن می باشد. لیپوماتیک باسن نوعی روش جراحی است که در طی آن افراد می توانند چربی های انباشت شده باسن را از طریق اقداماتی از بین ببرند و به تناسب اندام برسند. در نوشتاری که در پیش رو دارید یکی از مهم تری اهدافی که داریم این است که یکی از انواع لیپوماتیک یعنی لیپوماتیک باسن را مورد بررسی و مداقه قرار دهیم.

لیپوماتیک باسن

تناسب اندام یکی از پرطرفدارترین موضوع حال حاضر است. اجزای بدن انسان از شکل ظاهری متفاوتی تشکیل شده که هر کدام با سایز و اندازه مختلفی مشاهده می شوند. تناسب این اجزا باعث می شود از ظاهر زیبایی برخوردار باشیم. حال عوامل مختلفی باعث می شود که این تناسبات به هم خورده و یک اجزا چاق تر و یا لاغرتر از حد معمول باشد. این موضوع باعث به هم خوردن تقارن و سایز مناسب اندام بدن می شود که برای هر فردی ناخوشایند خواهد بود . یکی از این قسمت ها که قابلیت تجمع چربی را دارا می باشد، باسن است. در برخی موارد این ناحیه چربی را بیش از اندازه در خود نگه می دارد که شکل ظاهری بدی را در فرد ایجاد می کند. راه حل هایی که برای از بین بردن این چربی ها وجود دارد متنفاوت است اما یکی از کاربرید ترین روش که توانسته نتیجه منحصر به فردی از خود نشان دهد، استفاده از لیپوماتیک است. با ما همراه باشید تا در ادامه در مورد راه درمانی لیپوماتیک باسن بیشتر بدانید.

لیپوماتیک باسن چیست؟

لیپوماتیک باسن از محبوب ترین فرایند لیپوماتیک محسوب می شود که در سراسر دنیا برای رهایی از چربی های اضافی از آن استفاده می شود. باسن به صورت طبیعی در افراد به صورت موضعی چاق تر بوده و تجمع چربی بیشتری دارد. این قسمت در ظاهر فرد تاثیر زیادی دارد و در فرم لباس پوشیدن و زیبایی از آیتم های مهم است. این چربی ها از هورمون استروژن که در آقایان از بیضه و در خانم ها توسط تخمدان تولید می شود، تشکیل می گردد. این هورمون وظیفه تنظیم چربی در این قسمت را به عهده دارد و باعث شکل دهی و فرم آن می شود . در نتیجه اختلال در این هورمون ها می تواند سبب زشت شدن این ناحیه گردد.

حال برای خلاص شدن از حجم اضافه آن می توان از لیپوماتیک استفاده کرد لیپوماتیک باسن ، قسمت های اطراف باسن را هم شامل می شود و می تواند ظاهر آن را بهبود بخشد.

نحوه انجام لیپوماتیک باسن

برای انجام این لیپوماتیک باید به یک جراح پلاستیک خوب مراجعه نمایید. چرا که یک عمل کاملا تخصصی بوده و باید جراح از آناتومی بدن انسان اطلاعات کاملی داشته باشد. این تخصص باعث می شود که جراح به جنسیت بیمار ، وضعیت اندام بدن فرد، آیتم های زیباشناختی توجه داشته باشد و در روند جراحی آن ها را در نظر بگیرد. در لیپوماتیک باسن باسن با استفاده از کانولای بسیار باریکی که وجود دارد یک شکاف کوچک در باسن ایجاد می شود و با وارد شدن این کانولا به داخل بدن چربی های اضافه خارج می شود.

برای انجام این لیپوماتیک لایه خارجی باسن و قسمت های محیطی ان خارج می شود تا باسن فرم خود را حفط کند . بعد از انجام فرایند باید از گن استفاده شود که بهترین جراح پلاستیک این نکات را در اختیار بیمار قرار می دهد. گن برای یک نتیجه مناسب بسیار عالی است .

در این جراحی همچون تمامی جراحی هایی دیگر فرایند هایی طی می شود که بهترین نتیجه حاصل شود. یک سری اقدامات پیش از جراحی باید انجام شود.

 • یکی از اقدامات این است که پزشک پیش از هرکاری محل مورد نظر را بی حس می کند.

* انواع بی حس کننده های موضعی این امکان را فراهم می کند که مراجعه کننده در جریان جراحی کمترین درد و ناراحتی را متوجه نشود.

 • بعد از اینکه بی حسی انجام شد پزشک برش هایی کوتاه ایجاد می کند.
 • این برش های ایجاد شده کمک می کند که لوله ی مخصوص دستگاه ساکشن وارد زیر بافت پوست شود.
 • چربی های اضافی از طریق امواجی که وارد بافت می شود دچار شکستگی می شود.
 • بعد از جدا شدن بافت های چربی دستگاه ساکشن تمامی چربی ها را از بدن تخلیه می کند.

* نکته ای که باید مد نظر قرار دهید این است که این چربی ها کاملا سالم هستند و بسیاری از افراد خواستار این بودند که این چربی ها به نواحی مختلف اندام آنها تزریق شود. مثلا برای صورت برای کاهش چروک ها و خطوط پوستی یا اینکه در ناحیه سینه تزریق شدند و به حجم سینه افزودند.

مزایای انجام لیپوماتیک باسن

 1. در حقیقت این روش برای حذف چربی های اضافی بدنی بالاخص باسن از جمله روش هایی است که ایمن و بی خطر است.
 2. در این روش کاهش چربی های اضافی در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود. برای مثال بسیاری از افرادی که از روش های رژیم غذایی و ورزش برای کاهش چربی موفق نشده اند می توانند با این روش درمانی و جراحی به مقصود خود برسند.
 3. در این روش علاوه بر اینکه چربی ها حذف می شوند برای باسن فرم دهی و حجم دهی نیز انجام می شود. بنابراین می توان از این روش برای زیبا سازی فرم کلی باسن نیز بهره برد.
 4. افزایش زیبایی و حالت بخشی به باسن باعث می شود که اعتماد به نفس افراد بیشتر شود. زیرا که لباس هایشان با فرم زیبا تری روی اندام آنها ظاهر خواهد شد.

خطرات لیپوماتیک باسن

علیرغم اینکه این روش در طی سال های مختلف از سوی بسیاری از افراد انجام شده است اما تاکنون گزارشی مبنی بر پیامدهای منفی و عارضه های خطرناک در این روش نبوده ایم.

بنابراین می توانیم قاطعانه بگوییم که با قدری تحقیق در زمینه بهترین دکتر لیپوماتیک می توانید این جراحی را بدون هیچ عارضه ای انجام دهید و از نتایج مثبت آن بهره ببرید.

دکتر بابک جعفرنژاد فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های جدید و دستگاه های مجهز و پیشرفته همراه با تجربه و دانش خود، انواع جراحی های زیبایی از جمله لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی، ماموپلاستی و …  را با بهترین کیفیت انجام می دهند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188196264 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

هزینه انجام لیپوماتیک باسن چقدر است؟

هزینه انواع جراحی ها بدین نحو تعیین می شوند که ابتدا پزشک باید معایناتی داشته باشد سپس بر اساس میزان مشکلاتی که باسن با آن مواجه است و نیز براساس پیچیدگی های روند جراحی برای فرد می تواند هزینه جراحی را تعیین کند.

البته نباید این نکته را از نظر دور نگه دارید که قطعا میزان تخصص پزشک نیز از جمله معیارهای مهم برای میزان هزینه جراحی لیپوماتیک باسن خوهد بود.

لیپوماتیک-برای-فرم-باسن

احتیاط های لازم بعد از لیپوماتیک باسن

همانطور که ذکر شد استفاده از گن تا دو هفته از الزامات است و تاثیر زیادی در نتیجه و فرم دهی مناسب دارد. بهتر است بیماران که شاغل هستند به مدت چند روز مرخصی داشته باشند به خصوص افرادی که در محل کار خود به مدت طولانی می نشینند. این مدت استراحت به زمینه کاری شما و وضعیت جسمی بیمار مرتبط است .

در مورد رانندگی کردن نیز این عوامل صادق است و باید با مشورت با پزشک خود رانندگی را از سر بگیرید. این افراد باید تا مدت ها از خوابیدن روی باسن خود خودداری کنند و روی شکم بخوابند. این مدت زمان به شرایط باسن بستگی دارد که پزشک چه زمانی را برای خوابیدن به پشت و پهلو مناسب می داند.

بیمار بعد از چند روز می تواند به کار های روزانه خود بپردازد و حتی پیاده روی کردن می تواند به گردش خون بدن کمک بیشتری بکند. فعالیت های شدید نیاز به وقت بیشتری دارد و معمولا افراد به یک الی دو ماه می توانند به این گونه فعالیت ها بپردازند.

دکتر بابک جعفرنژاد فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های جدید و دستگاه های مجهز و پیشرفته همراه با تجربه و دانش خود، انواع جراحی های زیبایی از جمله لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی، ماموپلاستی و …  را با بهترین کیفیت انجام می دهند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188196264 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک باسن

مراقبت های بعد از جراحی های زیبایی بسیار اهمیت دارد به نوعی می توان گفت بعد از هر عمل جراحی ، مراقبت های بعد از آن در نتیجه مناسب تاثیرگذار هستند. بیمار با رعایت این مراقبت ها می تواند از عوارض احتمالی جلوگیری کند . هیچ جراحی بدون عوارض نیست و برخی علائم می تواند به عنوان عوارض مشاهده شود. در ادامه به توضیح برخی از این موارد می پردازیم تا این موارد مهم را جدی بگیرید.

 • بعد از انجام لیپوماتیک باسن ممکن است نیاز باشد از داروهایی استفاده کنید که بهتر است قبل از انجام آن در مورد دستوالعمل های مصرف آن از جراح خود اطلاعات لازم را بگیرید.
 • برای اینکه تورم و کبودی ها کاهش یابد می توانید بعد از بهبود برش ها از کمپرس سرد و یخ استفاده کنید .
 • باید از رابطه جنسی تا چند هفته خودداری شود .
 • حداقل تا یک ماه از شنا گردن پرهیز شود .
 • تمام داروهای تجویز شده به موقع و در زمان مناسب مصرف شود. برخی از دارو ها در جلوگیری از عفونت تاثیر مستقیم دارند در نتیجه آن را جدی بگیرید .
 • احتمال دارد تا چند هفته احساس درد ، بی حسی ، تورم داشته باشید که طبیعی است و بعد از مدتی از بین می رود . می توانید در این مورد با پزشک خود صحبت کنید و برای اطمینان خود اطلاعاتی را دریافت نمایید.
 • اگر برای جای برش ها پانسمان دارید، باید از خیس شدن آن در حمام خودداری شود.

تاثیر گن بعد از لیپوماتیک باسن

حتما از گن به طور مرتب استفاده کنید پوشیدن این نوع لباس های فشرده باعث می شود خونریزی متوقف شود. بهره گیری از این لباس هایی که کمی فشار در ناحیه باسن ایجاد می کنند، باعث کاهش تورم و کبودی می شود . هرچه گردش خون زودتر بهبود یابد ، بهبودی این ناحیه نیز زودتر ممکن می شود. استفاده از این گن ها تا دو هفته ادامه خواهد داشت و باید با نظر جراح استفاده از آن را متوقف نمود. ممکن است با توجه به وضعیت بیمار این مدت زمان طولانی تر باشد.

کلام آخر

استفاده از ابزارهای روز برای بهره مندی از زیبایی روند درمان را بسیار سریع تر کرده است. لیپوماتیک باسن می تواند اندام زیبا را دوباره به فرد هدیه دهد. نکته قابل ذکر این است که در انتخاب جراح خود دقت زیادی داشته باشید تا یک نتیجه رضایتمند دریافت کنید. این عمل نیاز به تخصص مورد نیاز دارد و باید نکات زیباشناختی در آن لحاظ گردد. شما می توانید با مراجعه به یک جراح فوق تخصص پلاستیک در مورد چگونگی لیپوماتیک در خود مشورت نمایید.

در پایان به عنوان توصیه آخر این نکته را یادآور می شویم که علیرغم اینکه این جراحی بسیار موفقیت آمیز است و کمترین عارضه را در پی دارد اما اگر از سوی متخصصین این حوزه انجام نشود می تواند موجب بروز مشکلاتی برای افراد شود. از این رو توصیه داریم که پیش از آنکه برای انجام لیپوماتیک اقدام کنید در زمینه پزشک متخصص لیپوماتیک تحقیقات لازم را داشته باشید. قطعا به میزانی که تجربه پزشک برای انجام لیپوماتیک بیشتر باشد احتمال موفقیت درمان به همان میزان افزایش خواهد داشت.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 15 =