دکتر بابك جعفرنژاد / مقالات / مراقبت های بعد از لیپوماتیک
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

کم نیستند افرادی که پس از انجام جراحی به علت نارضیاتی از نتیجه با شکایت به مطب جراح خود مراجعه می کنند. اگر بخواهیم این عدم رضایت را بررسی کنیم باید فاکتور های بی شماری را در نظر بگیریم.

در مواقعی وقتی علت این نارضایتی را پیگیری می کنیم خواهیم دید که عدم مراجعه به بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک آن ها در رسیدن به نتیجه مطلوب ناکام کرده است.

افردی نیز هستند که به علت بی توجهی به مراقبت های پس از جراحی به نتیجه دلخواه دست نیافته اند. از این رو توجه به این دو فاکتور از مهمترین علل دستبابی به نتیجه رضایت بخش است.

 

 

لیپوماتیک

از جمله جراحی ها که دو المان انتخاب بهترین جراح و رعایت مراقب های پس از آن بسیار حائز اهیمت خواهد بود جراحی لیپوماتیک است.

با توجه به استقبال افراد بسیاری در انجام این جراحی میزان ناراضیتی از آن نیز افزایش یافته است. اگر مراجعین قبل از انجام جراحی لیپوماتیک به خوبی با تمامی جوانب آن آشنایی داشتند می توانستند به طور چشمگیری نتیجه جراحی را تغییر دهند.

در ادامه این نوشتار بر آن شدیم با تشریح مراقبت های بعد از جراحی لیپوماتیک این افراد را در رسیدن به نتیجه مطلوب یاری کنیم. اگر به تازگی این جراحی را انجام داده اید پیشنهاد می کنیم خواننده این مطلب باشید.

 

 

چگونگی جراحی لیپوماتیک

چاقی و اضافه وزن عامل گرایش افراد به انجام این جراحی است. البته توجه داشته باشید از لیپوماتیک تنها برای لاغری شکم استفاده نمی شود. شما می توانید از این جراحی برای لاغری بازو ها و ران ها نیز استفاده کنید. در حال حاضر جراحی لیپوماتیک بهترین روش لاغری به شمار می آید.

در این جراحی که با بیهوشی عمومی امکان پذیر است، جراح ابتدا نواحی مورد هدف برای تخلیه چربی را مشخص خواهد کرد. سپس از دستگاه مخصوص لیپوماتیک که متشکل از لوله ای به نام کانولا و سیستم مکننده است استفاده می کند. وی لوله کانولا را از طریق برش های ایجاد شده به نواحی چربی هدایت می کنند، سپس با انجام حرکات رفت و برگشتی چربی های موجود در ناحیه مورد نظر را خرد کرده و توسط دستگاه مکنده خارج خواهد کرد. مزیت این دستگاه به نسبت روش های مشابه برخورداری از سیستم توقف در صورت نزدیکی لوله به بافت های ماهیچه ای است. این سیستم موجب می شود خطرات ناشی از برخورد دستگاه با بافت عضلانی مثل آمبولی و عفونت به شدت کاهش یابد.

 

 

دکتر بابک جعفرنژاد فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های جدید و دستگاه های مجهز و پیشرفته همراه با تجربه و دانش خود، انواع جراحی های زیبایی از جمله لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی، ماموپلاستی و …  را با بهترین کیفیت انجام می دهند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188196264 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

 

 

مراقبت های بعد از جراحی لیپوماتیک

این جراحی نیز به مانند تمامی جراحی های تهاجمی نیازمند رعایت برخی توصیه ها است. توجه و دقت در مراقبت های بعد از لیپوماتیک علاوه بر اینکه میزان بروز عارضه و شانس ابتلا به آن ها را کاهش می دهد، موجب دستیابی به نتیجه مطلوب نیز خواهد شد. از جمله مواردی که رعایت آن پس از جراحی ضروری است در موارد زیر خلاصه می شود:

  • برور خونریزی از جمله عوارضی است که مشاهده آن باعث ایجاد دلهره در فرد می شود. جراح به منظور جلوگیری از این عارضه مصرف برخی دارو ها را توصیه خواهد کرد. بنابراین استفاده از آن ها الزام آور خواهد بود. در این خصوص فراد باید علاوه بر مصرف به موقع دارو ها از بلند کردن اجسام سنگین و یا فعالیت های زیاد پس از جراحی اجتناب کنند.
  • مشاهده خونابه نیز می تواند بعد از جراحی مشاهده شود. بیماران توجه داشته باشند خروج خونابه از محل بخیه ها بعد از جراحی طبیعی بوده و جای نگرانی وجود ندارد. بنابراین می توانند با پانسمان خروج آن را کنترل کنند. اما اگر این اتفاق شدت یافت باید هر چه سریع تر به پزشک خود مراجعه کنند.
  • احساس درد بعد از جراحی و پس از بی اثر شدن دارو های بی حسی بسیار شایع و طبیعی است. افراد می توانند برای تسکین این درد ها با توجه به تجویز پزشک از دارو های مسکن استفاده کنند.
  • استفاده از گن های مخصوص بعد از جراحی از دیگر موادی است که بعد از انجام جراحی لیپوماتیک بسیار توصیه می شود. این گن ها می توانند خروج خونابه ها را تسریع کرده و مانع از تجمع مایعات زیر پوست شوند. البته افراد باید قبل از استفاده از آن ها با پزشک خود مشورت کنند.
  • خروج سریع خونابه موجب کاهش تورم و کبودی می شود. بیماران توجه داشته باشند اگر خونابه در قسمتی از بافت باقی بماند موجب تورم خواهد شد. بنابراین باید قبل از بسته شدن محل زخم ها این خونابه ها خارج شده باشد.
  • مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات بعد از جراحی ممنوع است. بیمار باید تا پایان یک هفته از جراحی از مصرف این موارد جدا پرهیز کند.
  • استحمام کردن بعد از جراحی زمانی مجاز خواهد بود که بخیه ها به میزان بالایی بهبود یافته باشند. چراکه ورود آب به نواحی بخیه شده می تواند فرد را به عفونت مبتلا کند. لذا افراد باید درباره اولین استحمام بعد از جراحی با پزشک خود مشورت کنند.
  • افرادی که جراحی لیپوماتیک را برای لاغری ناحیه شکم انجام داده اند توجه داشته باشند از نشستن های طولانی مدت و همچنین نشستن در زاویه 90 درجه اجتناب کنند.
  • پانسمان نباید به صورت خودسرانه برداشته شود، چراکه برخی نواحی برش برای خروج خونابه بخیه زذده نمی شود. لذا تعویض و برداشتن پانسمان باید به صورت دقیق و تحت نظر پزشک صورت گیرد.
  • مصرف رژیم غذایی مناسب بعد از جراحی می تواند میزان تورم و التهاب را کاهش دهد. بیماران باید از مصرف مواد غذایی شور و پرنمک خودداری کنند. آنها باید پس از بهبودی جهت جلوگیری چاقی رژیم غذایی مناسبی را استفاده کنند.

 

 

 

توصیه پایانی

افراد به یاد داشته باشند انجام جراحی لیپوماتیک باید توسط بهترین جراح لیپوماتیک صورت گیرد. تنها مراجعه به یک جراح خوب می تواند شما را به ایده آل هایتان نزدیک کند. به یاد داشته باشید تنها جراحان با تجربه هستند که می توانند علاوه بر انجام یک جراحی موفقیت آمیز، بهترین مشاوران بعد از انجام جراحی باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + ده =

Call Now Button