دکتر بابک جعفرنژاد
لیفت-سینه

همه چیز درباره لیفت سینه

امروزه زیبایی از ارکان اصلی یک زندگی همراه با رضایت محسوب می شود. در این بین خانم ها از متقاضیان بیشتر این حوزه هستند. یکی از این موارد زیبایی اندام به خصوص لیفت سینه یا ماستوپکسی است. این جراحی برای خانم هایی که سینه های بزرگ و افتاده دارند بسیار کاربردی است که در ادامه به توضیح بیشتر آن می پردازیم.

لیفت-برای-سینه

بیشتر بخوانید: پروتز و لیفت سینه به صورت همزمان

لیفت سینه چیست؟

برای خانم هایی که خواهان انجام جراحی لیفت سینه هستند، پیشنهادی داریم: مدادی را زیر سینه های خود قرار دهید، اگر مداد همان جا قرار گرفتند، شما می توانید از مزایای جراحی لیفت سینه بهره مند شوید.

جراحی لیفت سینه که ماستوپکسی نام دارد، با تغییر پوزیشن نوک سینه همراه می باشد. این روش جراحی، سرپایی است و نیازی به بستری شدن بیمار در بیمارستان نیست. روند جراحی با بیهوشی عمومی انجام می شود و در حدود سه ساعت به طول می انجامد. امکان انجام همزمان جراحی لیفت و پروتز سینه نیز وجود دارد. که در این خصوص حتما باید با پزشک مشورت شود.

 • سن و شیردهی

شما می توانید جراحی لیفت سینه را در هر سنی بعد از کامل شدن رشد سینه ها انجام دهید. یکی دیگر از زمان های مناسب انجام این روش جراحی، قبل از بارداری است. خانم ها بعد از جراحی لیفت سینه قادر به شیر دادن خواهند بود.

 • بیمه و جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه از جمله جراحی های زیبایی محسوب می شود. به همین خاطر، شامل هزینه های بیمه نمی شود.

اقدامات و آمادگی قبل از جراحی لیفت سینه

اولین و مهم ترین مرحله جراحی لیفت سینه، انتخاب جراح با تجربه و شرکت در جلسات مشاوره می باشد. در این جلسات، بیمار می تواند در خصوص خواسته ها و انتظارات خود از انجام جراحی با پزشک صحبت کند.

سلامت جسمانی بیمار و سوابق پزشکی به طور کامل مورد بررسی قرار می گیرد.

جزئیات روند جراحی، مزایا و یا عوارض احتمالی و هم چنین مراقبت های دوره نقاهت برای بیمار شرح داده خواهد شد.

مواردی که قبل از جراحی باید توسط بیمار رعایت شوند، گفته می شود. مواردی از قبیل:

– کنار گذاشتن استعمال سیگار و دخانیات

– عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین و نوافن. این قبیل داروها احتمال خونریزی را افزایش می دهند.

– مصرف آنتی بیوتیک در صورت لزوم

دکتر بابک جعفرنژاد فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های جدید و دستگاه های مجهز و پیشرفته همراه با تجربه و دانش خود، انواع جراحی های زیبایی از جمله لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی، ماموپلاستی و …  را با بهترین کیفیت انجام می دهند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188196264 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

روند جراحی لیفت سینه

 • در ابتدا، ناحیه ای که نوک سینه باید در پوزیشن قرار بگیرد، علامت زده می شود. بعد از آن، بیمار به داخل اتاق عمل فرستاده می شود و بیهوشی اعمال خواهد شد.
 • پوست اضافی از روی سینه برداشته می شود و سینه به سمت بالا کشیده خواهد شد. در صورتی که نیاز به پروتز سینه باشد، بعد از کشیده شدن سینه به سمت بالا، پروتز در جای مناسب قرار می گیرد و برش ها بخیه زده خواهند شد.
 • در نهایت، پانسمانی بر روی سینه ها قرار خواهد گرفت.
 • ممکن است طی 24 تا 48 ساعت بعد از جراحی، مقداری ترشح از سینه ها مشاهده شود.
 • چه مراقبت هایی بعد از جراحی لیفت سینه نیاز می باشد؟
 • یک تا دو روز بعد از جراحی، پانسمان برداشته می شود. رنگ و میزان خونرسانی به نوک سینه ها نیز توسط پزشک بررسی خواهد شد.
 • ممکن است بیمار تا چند روز احساس ناراحتی داشته باشد. توصیه می شود پستان بند مخصوص همواره پوشیده شود.
 • گاهی نیاز است به مدت یک هفته داروی مسکن مصرف شود.
 • اگر به طور همزمان جراحی پروتز نیز انجام شده باشد، بیمار باید مراقب وارد آمدن هر گونه ضربه به سینه ها و پروتز باشد.
 • بخیه ها دو تا سه هفته بعد از جراحی کشیده می شوند.
 • اندازه و فرم سینه ها به مرور زمان بهتر خواهد شد. آن چه که اهمیت دارد این است که بیمار باید در طول سپری شدن دوره نقاهت، از انجام فعالیت های شدید بدنی مانند بلند کردن اجسام سنگین و یا ورزش خودداری کند.

کلام آخر

نکته ای که در پایان باید اشاره کنیم این است که عواملی مانند بالا رفتن سن، اثرات نیروی گرانش و یا تغییرات وزن می توانند بر ظاهر سینه ها بعد از جراحی تاثیر بگذارند، اما این تغییرات به مراتب کمتر از تغییرات قبل از جراحی خواهد بود.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 10 =