دکتر بابک جعفرنژاد
جراحی پروتز سینه

عمل زیبایی پروتز سینه چگونه است؟

پروتز سینه یکی از اقداماتی است که امروزه مخاطبان بسیاری به دنبال دارد . عمل جراحی بزرگ کردن سینه جرو عمل های زیبایی است که بانوان اشتیاق زیادی برای آن دارند . البته به جز زیبایی انجام این جراحی دلایل بیشتری دارد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم .

پروتز سینه

دلیل انجام جراحی پروتز سینه

اکثر خانم ها بر این باورند که سینه هایشان از حد نرمال کوچک تر است و نیاز دارند برای فرم بهتر اندام خود سایز سینه های خود را افزایش دهند . اما به جز آن خانم برای نامتقارن بودن سینه ها . افتادگی آن و یا به دلایل پزشکی که مجبور به از دست دادن سینه می شوند ، به سراغ این جراحی می روند . ممکن است سینه های بانوان به رشد کافی نرسیده باشد و یا بر اثر شیردهی و یا افزایش وزن حالت و فرم خود را از دست بدهد .

خانم ها برای انجام این جراحی می توانند نوع پروتز و سایز مورد نظر خود را انتخاب کنند . در مورد چگونگی و اطلاعات جزعی تر که بتوانند بهتر تصمیم بگیرند باید با جراح پلاستیک مشورت نمایند و سوالاتی که در ذهن دارد بپرسد. در ادامه به برخی از از این پرسش های رایج پاسخ خواهیم داد.

آیا جراحی پروتز سینه بدون خطر است؟

 موادی که برای پر کردن پروتز ها به کار می رود از جنس سیلیکون هستند که در طبیعت وجود دارد . مطابق با تحقیقات زیادی که در این زمینه انجام شده است وجود عوارض به خاطر استفاده از این مواد رد شده است . شاید بسیاری از مراجعه کنندگان داستان های خطرناکی در این باره شنیده باشند که پروتز سینه خود سبب ایجاد سرطان و یا مشکلات خود ایمنی می شود اما هیچ موردی مبنی بر صحت این موضوع وجود ندارد .

سن مناسب پروتز سینه

برای انجام جراحی پروتز سینه سن خاصی مد نظر نیست و هر فردی در صورت نارضایتی از سینه های خود می تواند به متخصص مراجعه نماید تا در صورت تایید و صلاح دید جراح عمل پروتز را انجام دهد . اما باید بلوغ کامل انجام شود و سینه ها به رشد نهایی خود رسیده باشند که عموما از 18 سال به بالا در نظر گرفته می شود .

پروتز سینه قبل از شیردهی امکان پذیر است ؟

بسیاری از مراجعه کنندگان قبل از بارداری خود این جراحی را انجام می دهند و برای دوران شیردهی مشکلی گزارش نشده است . برشی که در این جراحی انجام می شود بسیار کوچک است و کمترین آسیب به غده های شیری وارد می شود . این پروتز ها عموما در زیر بافت غدد شیری قرار می گیرند و در تغذیه کودک تداخلی ایجاد نمی کنند .

تاثیر پروتز سینه در ماموگرافی

در مورد انجام ماموگرافی باید گفت پروتز سینه در انجام آن مشکل ایجاد می کند . به این خاطر معمولا قبل از انجام پروتز آزمایشات لازم صورت می گیرد . پروتز سینه چه روی عضلات قرار گیرد و چه در زیر عضلات باشد ، ماموگرافی را سخت می کند اما در حالی که زیر عضلات باشند تاثیر آن کمتر خواهد بود . البته این نکته نیز قابل بیان است که با استفاده از روش های جانشین مانند MRI نیز می توان بررسی را انجام داد.

روش انجام پروتز سینه

برای انجام پروتز سینه انواع رش های مختلفی برای برش زدن وجود دارد و یا پروتز زیر غده ها و بافت ها قرار گیرد و یا روی آن ، که بهتر است از روند و چگونگی همه آن آگاهی یابید و انتخاب نهایی را به جراح خود بسپارید. یک جراح پروتز سینه به تمام آناتومی شما آگاهی دارد و می تواند بعد از معاینه بهترین روش را به شما معرفی کند.

بهبودی بعد از پروتز سینه

دوره نقاهت بعد از جراحی سینه بسیار کوتاه است و عموما بیماران بعد از 1 تا2 هفته به زندگی روزمره خود ادامه می دهند. البته میزان و مدت بهبودی در افراد مختلف متفاوت است و جراح پلاستیک با دقت بیشتری این زمان را در اختیار بیمار قرار می دهد .

پروتز سینه و سرطان حقیقت تا شایعه!

باید گفت با توجه به آمار های گرفته شده افرادی که از پروتز سینه استفاده کرده اند خیلی کمتر از افراد عادی به سرطان سینه مبتلا می شوند و هیچ گونه مدارکی که نشان دهد سرطان سینه به علت انجام پروتز سینه صورت گرفته گزارش نشده است .

دکتر بابک جعفرنژاد فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های جدید و دستگاه های مجهز و پیشرفته همراه با تجربه و دانش خود، انواع جراحی های زیبایی از جمله لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی، ماموپلاستی و …  را با بهترین کیفیت انجام می دهند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188196264 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

پروتز سینه چقدر ماندگاری دارد؟

پروتز های تهیه شده مانند مابقی ساخته های بشریت عمر مشخصی دارد و تا ابد باقی نمی مانند . پروتز سینه بسیار مقاوم ساخته می شود و در مقابل فشار پایدار است اما با گذر زمان دچار فرسوده گی خواهد شد . حال این زمان تا چه اندازه است و چه زمان مجدد باید به پزشک مراجعه نمود؟

میانگین زمانی که برای ماندگاری پروتز های سینه می توان نام برد حدود 20 تا حتی 30 سال ذکر می شود که متناسب با مارک و برند مورد استفاده متفاوت خواهد بود . اما این رقم در افرادی که به طور دائم ورزش می کنند و پروتز ها تحت حرکات یبشتری قرار دارند این میزان زمان کاش می یابد و توصیه می شود در زمان کوتاه تری به پزشک مراجعه نمایند .

درپایان

زیبایی بخشی از زندگی است که برای عموم افراد موضوع قابل توجهی است . اما باید توجه داشت برای انتخاب زیبایی روش درست و مناسب را انتخاب نماییم . به این خاطر توصیه می شود با انتخاب بهترین جراح پروتز سینه به نتیجه مطلوب دست یابید.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 2 =