دکتر بابک جعفرنژاد
چربی

تزریق چربی چیست و چه کاربردی دارد؟

سلول های چربی در هر قسمتی از بدن یافنت می شوند. تزریق چربی، تکنیک جدیدی است که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. آن هم به دلیل نتایج طبیعی و مزایایی که به همراه دارد. افرادی که از حجم نواحی بدن خود مانند باسن، صورت، ران ها و سینه ها ناراضی هستند، می توانند از چربی های اضافی بدن خود استفاده کنند.

تزریق چربی، جزء روش های کم تهاجمی محسوب می شود و می تواند به پر کردن صورت، افزایش اندازه و بهبود فرم باسن و هم چنین افزایش سایز سینه ها کمک کند.

معمولا چربی از نواحی مانند ران ها، شکم گرفته می شود. بعد از این که چربی به روش لیپوساکشن گرفته شد، خالص سازی می شود و برای تزریق آماده خواهد شد. این کار شانس زنده ماندن چربی را بیشتر می کند و باعث ماندگاری دائمی برخی سلول های چربی خواهد شد. از جمله مزایای این تزریق می توان به زیبایی طبیعی و دوره نقاهت بسیار کوتاه اشاره کرد.

تزریق-چربی

مشاوره قبل از تزریق چربی

افرادی که خواهان بهبود زیبایی ظاهری خود با تزریق چربی هستند، باید در جلسات مشاوره شرکت کنند. در ابتدا، اهداف جراحی و نواحی که نیاز به تزریق دارند، مشخص می شود. این مورد بررسی می شود که آیا شما گزینه مناسبی برای تزریق چربی هستید یا خیر.

در خصوص مواردی از قبیل روند جراحی، مزایا و خطرات احتمالی، دوره نقاهت و نتایج نیز باید صحبت شود.

کاندیدای تزریق چربی

افرادی که خواهان افزایش حجم طبیعی نواحی مختلف بدن و یا جوانسازی صورت هستتد، بهترین گزینه برای انجام تزریق چربی می باشند. این افراد باید از لحاظ بدنی در سلامت کامل باشند.

افراد باید در سایر نواحی بدن خود، چربی به میزان کافی داشته باشند تا نتایج دلخواه حاصل گردد.

لیپوساکشن می تواند اسکارهایی را بر جای بگذارد. به همین خاطر، بیمار باید انتطارات منطقی از نتیجه جراحی داشته باشد و تمامی جوانب را در نظر بگیرد.

روند تزریق چربی به چه صورت است؟

تزریق چربی روش سرپایی است که می تواند تحت بیهوشی و یا بی حسی موضعی انجام شود.

در ابتدا، چربی از نواحی مورد نظر و با ایجاد برش های بسیار کوچک گرفته می شود. سپس، ناخالصی ها از چربی گرفته و آماده تزریق خواهد شد. نواحی تزریق عبارتند از:

–   باسن: افزایش حجم

–  ران ها: بهبود فرم بدن

–  صورت: جوانسازی و رفع چین و چروک

–  سینه ها: افزایش سایز

دکتر بابک جعفرنژاد فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های جدید و دستگاه های مجهز و پیشرفته همراه با تجربه و دانش خود، انواع جراحی های زیبایی از جمله لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی، ماموپلاستی و …  را با بهترین کیفیت انجام می دهند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188196264 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

دوره نقاهت تزریق چربی

تنها برش این روش، برای لیپوساکشن است و زمانی که چربی گرفته می شود. از آن جایی که این روش کم تهاجمی است، دوره نقاهت بسیار کوتاهی را به همراه دارد و بیمار قادر به انجام کارهای روزانه خود خواهد بود.

توصیه می شود بیمار یک هفته در منزل استراحت کند تا روند ترمیم به خوبی طی شود.

مشاهده التهاب و کبودی در ناحیه کاملا طبیعی است و بعد از گذشت چند روز، برطرف خواهد شد.

در صورت بروز درد، مصرف داروهای مسکن توصیه می شود.

نتایج نهایی تزریق چربی، بعد از گذشت شش ماه مشخص می شود.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *