دکتر بابک جعفرنژاد

لیفت ابرو چیست و چطور انجام می شود؟

آیا از چروک های روی پیشانی خود خسته شده اید؟ پس لیفت ابرو یا لیفت پیشانی ممکن است دقیقاً همان چیزی باشد که به دنبال آن هستید. از این روش پرطرفدار ، برای معکوس کردن روند پیری (چین و چروک های عمیق روی پیشانی ناشی از افزایش سن و شرایط محیطی) استفاده می شود. اما اشتباه نکنید. افراد جوان تر هم به دلیل وراثت و یا موارد دیگر نیز می توانند کاندید مناسبی برای انجام این جراحی باشند.

لیفت-ابرو

لیفت ابرو چیست؟

لیفت ابرو می تواند به وسیله یکی از سه روش معمول انجام پذیرد:

  • لیفت ابرو از طریق آندوسکوپ
  • لیفت ابرو به روش باز
  • لیفت ابرو به روش تمپورال

این جراحی با استفاده از روش های مخصوص به خود چروک های پیشانی، بالای چشم و ابروها را اصلاح می نماید. جراح فوق تخصص پلاستیک سعی می کند تا بافت های ناحیه مورد نظر را یکدست نماید و چروک های روی عضلات و سطح پوست که موجب ایجاد خطوط عمیقی شده اند را بر طرف کند.

فکر کنید. شما پوستی با کانتور بالا می خواهید. در صورتیکه فقط به ظاهر ناحیه پیشانی خود رسیدگی کنید، سایر نقاط صورت شما با همان ظاهر قبلی به حال خود رها خواهند شد. لذا در خصوص گزینه های پیش رو با جراح پلاستیک خود مشورت نمایید.

روش انجام لیفت ابرو

دو روش کلی برای انجام جراحی لیفت پیشانی و ابرو وجود دارد:

  • لیفت ابرو به روش کلاسیک
  • لیفت ابرو به روش آندوسکوپیک

لیفت ابرو شامل یک برش ادامه دار که از گوش ها شروع شده و دور تا دور سر و خط رویش مو را در بر می گیرد، می شود. بسته به آنکه خط رویش شما از کجا شروع می شود، جراح پلاستیک شما به جهت جلوگیری از پدیدار شدن اسکارها خط برش را تنظیم می نماید. بنابراین اگر بیمار طاس باشد، جراح با ایجاد برش میانی جای اسکارها را پنهان می نماید.

لیفت آندوسکوپیک ابرو به صورت متفاوتی انجام می گیرد. به جای آنکه برشی پیوسته و سر تا سری بر روی پوست انجام پذیرد، جراح پلاستیک تعداد اندکی برش کوچک بر روی پوست ایجاد می کند. وی اسکوپ (دوربین کوچکی که بر روی انتهای یک تیوب نازک قراردارد) را داخل یکی از برش ها به منظور بررسی دقیق تر بافت ها و ماهیچه ها بر روی یک صفحه، می نماید. در همان لحظه از وسیله مخصوصی که از برش دیگری وارد می گردد را برای ایجاد تغییرات لازم، داخل می کند.

در این روش از نگه دارنده های کوچکی برای محکم کردن بافت های مختلف پس از ایجاد تغییر مناسب استفاده می گردد. نگه دارنده ها با آنکه کوچک هستند ولی قدرت زیادی دارند. آنها برای سالیان سال بافت های شما را تحت کنترل قرار می دهند. از آنجا که برش ها در این جراحی کوچک هستند، این روش یک جراحی کم تهاجمی محسوب می گردد. زمان بهبودی زخم ها کوتاه می باشد.

هزینه لیفت ابرو

لیفت ابرو یک جراحی زیبایی محسوب شده و تحت پوشش بیمه ها قرار نمی گیرد. بسته به نوع تکنیکی که در این جراحی مورد استفاده قرار می گیرد، هزینه لیفت ابرو می تواند متفاوت باشد.

دکتر بابک جعفرنژاد فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های جدید و دستگاه های مجهز و پیشرفته همراه با تجربه و دانش خود، انواع جراحی های زیبایی از جمله لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی، ماموپلاستی و …  را با بهترین کیفیت انجام می دهند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره 02188196264 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

مراقبت های قبل از انجام لیفت ابرو

ممکن است لازم باشد تا برای انجام لیفت ابرو، تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد نمایید. برای مثال اگر سیگار می کشید، توصیه می شود تا مصرف آن را برای مدتی کنار بگذارید. اما موارد ذکر شده به دستورات جراح پلاستیک شما بستگی دارد و وی دستورالعمل های مخصوصی را  پیش از انجام جراحی در اختیار شما قرار می دهد.

همچنین ممکن است مجبور شوید از مصرف الکل و یا برخی از داروهای خاص برای مدتی خودداری نمایید. اگر مرتبا از داروی آسپرین و یا داروهای ضد التهابی استفاده می نمایید، جراح پلاستیک از شما می خواهد تا مصرف این داروها را برای مدتی کنار بگذارید. این داروها می توانند ریسک افزایش خونریزی را در حین جراحی بالا ببرند.

همچنبن در صورتی که قد موهای شما بیش از حد بلند است و مانع از انجام درست پروسه جراحی می شود، ممکن است از شما خواسته شود تا اندازه آنها را کوتاه نمایید. همچنین اگر موهای شما کوتاه است، بهتر است آنها را به منظور پوشاندن اسکارهای جراحی بلند کنید.

مراقبت های پس از لیفت ابرو در منزل

حتما پیش از انجام لیفت ابرو مقداری گاز استریل و حوله تمیز برای منزل تهیه نمایید. همچنین از در دسترس بودن موارد ذیل اطمینان حاصل نمایید:

  • یخ فراوان
  • کیسه های مخصوص برای قراردادن یخ در داخل آنها
  • بالش برای آنکه مدتی سر را به کمک آنها بالا نگه دارید.
  • پماد های مخصوص برای ناحیه برش که پزشک برای شما تجویز می نماید.

 

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 11 =