دکتر بابک جعفرنژاد
لیپوساکشن شکم

لیپوساکشن شکم یا عمل ساکشن شکم چگونه انجام میشود؟

لیپوساکشن شکم، یک عمل جراحی زیبایی رایج است. جراحی زیبایی لیپوساکشن شکم شامل حذف دائمی رسوبات چربی ذخیره شده در شکم، کمر و پهلو است. چربی های ناخواسته بدن از طریق کانول هایی که در زیر پوست قرار می گیرند، ساکشن می شوند. آیا می خواهید شکل خود را تغییر دهید و چربی های موضعی شکم، پهلوها و ناحیه زیر ناف را از بین ببرید؟ در این مقاله بصورت کامل از نحوه انجام عمل لیپوساکشن شکم آگاه میشوید.

لیپوساکشن شکم یا عمل ساکشن شکم

بیشتر بدانید: لیپوساکشن بهتر است و یا ابدومینوپلاستی؟

لیپوساکشن شکم چیست؟

لیپوساکشن شکم یک راه حل کاهش وزن است که هدف آن از بین بردن چربی های سرسخت است. این روش با استفاده از یک لوله ظریف به نام کانولا که به یک دستگاه مکش ملایم متصل است. کانول های ظریف از طریق برش های 3 تا 4 میلی متری وارد می شوند که معمولاً در چین های طبیعی پوست قرار دارند. پس از انجام لیپوساکشن شکم، ریز برش ها بخیه می شوند و با بانداژ محافظت می شوند. بسته به مقدار چربی که باید برداشته شود و چربی ناحیه برداشته شده، این عمل جراحی زیبایی می تواند از 30 دقیقه تا 2 ساعت طول بکشد.

مراحل لیپوساکشن شکم

قبل از انجام لیپوساکشن شکم، بیمار با جراح ملاقات می کند تا انتظارات خود را بیان کند. جراح این روش را برای بیمار توضیح می دهد و یک معاینه قبل از عمل تجویز می کند. چک آپ قبل از هر گونه جراحی زیبایی شکم برای جلوگیری از عوارض احتمالی حین و بعد از جراحی و بیهوشی ضروری است.

عواقب پس از لیپوساکشن شکم به طور کلی ساده است. پس از لیپوساکشن شکم، ممکن است تورم و کبودی ایجاد شود و به تدریج فروکش کند. زمان نقاهت و درد مرتبط با لیپوساکشن شکم از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. ممکن است برای تسکین ناراحتی و درد مسکن تجویز شود. پس از لیپوساکشن شکم باید یک لباس فشرده کننده خاص پوشیده شود. مدت زمان کمربند بسته به میزان چربی برداشته شده و کیفیت پوست اولیه از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است.

چه عمل هایی را می توان علاوه بر لیپوساکشن شکم انجام داد؟

لیپوساکشن شکم را می توان با سایر لیپوساکشن ها (پهلو، لگن، بازو، چانه، ران، ساق پا و غیره) و سایر جراحی های زیبایی زیبایی ترکیب کرد. لیپوساکشن شکم را می توان برای برداشتن پوست اضافی و سفت کردن دیواره شکم ترکیب کرد. همچنین در مورد لیپوفیلینگ، چربی آسپیره شده را می توان تصفیه و مجددا تزریق کرد تا حجم ها (به ویژه باسن، سینه ها و صورت) پر شود.

عمل های همزمان با لیپوساکشن شکم

بیشتر بدانید: ابدومینوپلاستی

هزینه لیپوساکشن شکم چقدر است؟

توجه داشته باشید که ترجیحاً چندین ناحیه برای درمان لیپوساکشن در طول یک سفر ترکیب شوند. به این ترتیب می توانید قیمت کلی این عمل را به صرفه تر بکند. در جهت اطلاع دقیق ازقیمت لیپوساکشن شکم  حتما با پزشک متخصص یک جلسه مشاوره داشته باشید.

موارد و موارد منع مصرف لیپوساکشن شکم چیست؟

لیپوساکشن شکم یک جراحی پلاستیک زیبایی است که برای خانم ها و آقایان توصیه می شود. در این روش به اصلاح خط کمر و از بین بردن برآمدگی های ناخوشایند و پهلو کمک می کند. می توان از آن برای از بین بردن چربی های اضافی بعد از بارداری استفاده کرد.

عوارض و خطرات لیپوساکشن شکم چیست؟

لیپوساکشن شکم یک جراحی پلاستیک زیبایی است که معمولاً توسط جراح پلاستیک ماهر و با تجربه انجام می شود و از مراقبت عالی بهره می برد. امکان از سرگیری سریع فعالیت های عادی وجود دارد. برای جلوگیری از هر گونه خطر عوارض مربوط به لیپوساکشن شکم (پریتونیت، عفونت و غیره)، رعایت کامل توصیه های بعد از عمل ضروری است.

آیا لیپوساکشن شکم نیاز به بیهوشی عمومی دارد؟

لیپوساکشن شکم با بیهوشی عمومی انجام خواهد شد. قبل از عمل جراحی، مشاوره با متخصص بیهوشی ضروری است.

آیا نتایج لیپوساکشن شکم دائمی است؟

نتیجه لیپوساکشن قطعی است. هنگامی که سطح چربی موضعی باشد و زمانی که بیمار کیفیت پوست خوبی داشته باشد، نتایج بسیار رضایت بخش است. لیپوساکشن شکم برای درمان چاقی شدید توصیه نمی شود.

کلام آخر

لیپوساکشن شکم باعث حذف چربی اضافی، اصلاح خط کمر و تغییر شکل ظاهری می شود. صرف نظر از سن، این جراحی زیبایی زیبایی برای بازیابی شکم صاف و برداشتن پهلو ها  ایده آل و بهترین روش است. انجام لیپوساکشن شکم در تهران به شما این امکان را می دهد که از درمان های با کیفیت بهتر و با قیمت مناسب بهره مند شوید.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *