دکتر بابک جعفرنژاد
نحوه خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی

نحوه خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی

نحوه خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. خوب خوابیدن بعد از جراحی شکم برای بهبودی کامل ضروری است. به منظور بهبودی موثر و سالم ماندن، انتخاب وضعیت خواب مناسب پس از جراحی شکم حیاتی است. در این مقاله سعی داریم معرفی کنیم که از چه پوزیشن هایی باید هنگام خواب بعد از ابدومینوپلاستی استفاده کنید و همچنین از چه پوزیشن هایی اجتناب کنید.

اگر این جراحی را انجام داده اید و یا قصد انجام آن را دارید در این مقاله با ما همراه باشید.

نحوه خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی

نحوه خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی چگونه است؟

پس از جراحی ابدومینوپلاستی، بدن شما برای بهبودی طبیعی به زمان و استراحت نیاز دارد. اکثر بیماران می توانند پس از حدود 2 یا 3 هفته به فعالیت سبک بازگردند و در حدود 6 تا 8 هفته بهبودی کامل پیدا می کنند. تا آن زمان باید از ورزش، بلند کردن اجسام سنگین و فعالیت بدنی شدید خودداری شود.

چگونگی نحوه خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی

در هفته اول پس از جراحی ابدومینوپلاستی، بیماران اغلب مقداری کبودی، تورم و ناراحتی در ناحیه درمان را تجربه خواهند کرد. خواب نادرست می تواند این عوارض جانبی را تشدید کند. بیماران باید با دقت از دستورالعمل های مراقبت های بعد از جراح خود، از جمله حفظ وضعیت صحیح خوابیدن پیروی کنند. این امر ممکن است برای برخی افراد ناراحت کننده باشد و همچنین ممکن است کمی به آن عادت کنند، اما ارزش آن را دارد که تغییرات را به سرعت و به درستی بهبود بخشید.

پس از جراحی، بدن شما در تلاش برای بهبود برش‌ها، مبارزه با عفونت‌ها و حذف هر گونه بیهوشی به کار می‌رود. نحوه خوابیدن صحیح بعد از ابدومینوپلاستی می تواند از نظر فیزیکی خسته کننده باشد. هنگامی که شما خواب هستید، بدن شما می تواند تمام توجه خود را روی روند بهبودی متمرکز کند. بدون مقدار مناسب خواب در موقعیتی که برای بهبودی مفید باشد، بدن شما ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا بهبود یابد و در حین انجام این کار مبارزه کند.

موقعیت های خواب بعد از ابدومینوپلاستی

از آنجایی که خواب بعد از عمل ابدومینوپلاستی بسیار مهم است، باید بدانید که چگونه آن را به درستی انجام دهید. در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند به شما در داشتن نوع خواب مورد نیاز بدن کمک کند.

✅ خوابیدن به پشت بعد از ابدومینوپلاستی

بهترین حالت خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی این است که به پشت دراز بکشید و بالا تنه خود را کمی  بالا تر از دیگر نواحی بدن قرار دهید. دقت کنید بدن شما باید یک زاویه ملایم تشکیل دهد. استفاده از تکیه گاه یا ترکیب مناسب بالش می تواند به شما در رسیدن به این موقعیت کمک کند.

توجه کنید اگر بتوانید تمام ساعاتی را که می خوابید در این وضعیت بمانید، احتمال عوارض بعد از عمل کمتر می شود. همچنین در چنین وضعیتی از احتمال غلت خوردن روی شکم در طول شب نیز جلوگیری می کنید.

✅ استفاده از لباس های فشرده

لباس های فشرده برای بهبود برش های ایجاد شده مفید هستند. آنها به جذب و ترمیم جای زخم کمک می کنند و در عین حال به پوست کمک می کنند تا با موقعیت جدید خود سازگار شود. علاوه بر این، آنها می توانند به متوقف کردن کشش در هنگام حرکت در طول شب کمک کنند و خواب راحت تر را برای شما ایجاد کنند.

دقت کنید این لباس های فشرده که توسط پزشک تجویز می شوند باید به مدت حداقل 3 هفته استفاده شوند. 

از چه پوزیشن هایی بعد از ابدومینوپلاستی باید اجتناب کرد؟

خوابیدن به پهلو یا شکم بعد از جراحی ابدومینوپلاستی برای روند بهبودی مناسب نیستند. این موقعیت ها می تواند باعث تجمع خون در ناحیه درمان شود که می تواند تورم و کبودی را بسیار بیشتر کند. همچنین می تواند باعث شود که روند بهبودی بیش از حد معمول طول بکشد.

این پوزیشن‌ها احتمالاً برای افرادی که پس از ابدومینوپلاستی بهبود می‌یابند دردناک هستند، زیرا می‌توانند برش را تحریک کرده و در مکان‌های ناراحت‌کننده فشار وارد کنند. همچنین این پوزیشن ها انگیزه های بسیار خوبی برای کمک به افراد برای ایجاد تغییرات موقت در نحوه خواب شبانه خود هستند.

نتیجه گیری:

با توجه به تمامی نکاتی که ذکر کردیم، نحوه خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی از اهمیتی بالایی در دوره نقاهت برخوردار می باشد و با توجه به رعایت نکات در طرز صحیح خوابیدن، شما می توانید سرعت روند بهبودی را به شدت افزایش دهید. همچنین دقت کنید شما با انتخاب بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران از بروز هرگونه عوارض احتمالی جلوگیری خواهید کرد و در نهایت بهترین نتیجه و تجربه را خواهید داشت. 

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *