دکتر بابک جعفرنژاد
لیپوماتیک مدل ساعت شنی

عمل لیپوماتیک مدل ساعت شنی

برای قرن ها، شکل ساعت شنی یک زیبایی شناسی مشهور برای زنان بوده است. جراحان پلاستیک ماهر و باتجربه اکنون می تواند بدن شما را با عمل لیپوماتیک مدل ساعت شنی تراشیده و منحنی ایجاد کنند تا به شما در رسیدن به شکل کمر ساعت شنی کمک کند. در این مقاله، به این خواهیم پرداخت که چگونه عمل لیپوماتیک مدل ساعت شنی می‌تواند به شما شکل ساعت شنی بدهد.

عمل لیپوماتیک مدل ساعت شنی

مدل ساعت شنی چیست؟

آنهایی که شکل ساعت شنی دارند سینه و باسن بزرگی دارند که از نظر اندازه شبیه به هم هستند و کمری باریک در وسط دارند که به شکل ساعت شنی شبیه است. شکل ساعت شنی به عنوان یک تیپ بدنی زنانه در نظر گرفته می شود زیرا زنان سینه ها و باسن های پهن تری نسبت به مردان دارند که منجر به کمر کوچکتر می شود. با این حال، تنها حدود 10 درصد از زنان به طور طبیعی دارای این شکل هستند و آنهایی که این شکل را دارند نیز تمایل دارند ران های بزرگتری داشته باشند و به طور یکنواخت در سراسر بدن چربی اضافه کنند.

فواید عمل لیپوماتیک مدل ساعت شنی

لیفت باسن برزیلی با لیپوماتیک و انتقال چربی، جلوه های چشمگیری را برای کانتورینگ ایجاد می کند. جراح می تواند این روش را برای ایجاد شکل ساعت شنی مورد نظر شما، از جمله ایجاد منحنی های ساعت شنی، مطابق خواسته شما اندازه آن را تعیین کند. علاوه بر این، این یک جراحی پلاستیک محبوب است زیرا کمترین جای زخم را از خود به جای می گذارد، نتایج دائمی را ارائه می دهد و ظاهر شیب لگن را بهبود می بخشد.

از جمله مزایای لیپوماتیک به جرات می توان گفت آسیب و صدمه عروقی در مواردی که بیمار از روش لیپوماتیک استفاده می کند ، به مراتب کمتر از روش های دیگر است . حتی در زمانی که مجبور به همزمانی عمل باز مانند ابدومینوپلاستی با لیپوماتیک باشد و مشاهده گردید عروق و تمام اعضای حیاتی پوست از چربی خالی شده ، در حالی که خود عروق آسیبی ندیده است .

در شرایطی که عمل انجام می شود به واسطه ویز و اسپاسمی که به خاطر حرکت ویبریشن دستگاه اتفاق می افتد سبب می شود تا از ایجاد آمبولی همزمان یا آمبولی چربی جلوگیری شود . در روش لیپوماتیک ، از ویژگی و خوبی دستگاه لیپوماتیک می توان به این نکته اشاره نمود که به خاطر تلنگرها و ویبریشن های ایجاد شده باعث می شود ناحیه، حالت سِری بیشتری داشته باشد و زمان طولانی تری سِر باقی بماند. کبودی به مراتب از روش ساکشن معمول بسیار کمتر است .

یک نکته مهم !!! در مورد این روش معجزه آسا مهم ترین نکته ای که وجود دارد ، چربی ها به صورت یک دست خارج خواهد شد . این مسئله مهمی در فرم دهی اندام بیمار است که در این روش به آن پاسخ گفته شده است و زمانی که بیماری تحت عنوان لیپوماتیک ، توسط فوق تخصص جراح پلاستیک مورد جراحی قرار می گیرد، نتیجه های قابل قبول و مطلوبی دریافت خواهد کرد .

از طرفی انتخاب درست بیمار نیز در نتیجه این روش بسیار مهم است به طور مثال افرادی که پوست شل و آویزان دارند باید به گونه ای روش مناسب انتخاب شود که دیگر نیازی نباشد عمل دیگری بر روی بیمار انجام شود . حال اینجا تخصص و تجربه جراح بسیار مهم جلوه می کند تا بتوانید یک خروجی مناسب را داشته باشید .

افراد مناسب برای لیپوماتیک مدل ساعت شنی

همانطور که در مباحث قبلی ذکر شد،  بیمارانی کاندید مناسب عمل لیپوماتیک نیستند . برخی بیماران لازم است به جای لیپوماتیک عمل دیگری انجام دهند یا اصلا نباید مورد عمل جراحی قرار گیرند که در ادامه به صورت خلاصه برخی از آن را اشاره خواهیم کرد.

افرادی که دچار یک اختلال یا بیماری داخلی خیلی شدید هستند مانند دیابت ، فشار خون شدید و کنترل نشده یا مانند بیماری های قلبی یا بیمارانی که دچار تیروئید پرکار هستند . این افراد بهتر است تا زمانی که در شرایط نرمال قرار نگرفته اند به هیچ عنوان جراحی نشوند ، به خصوص لیپوماتیک . به این خاطر که در لیپوماتیک داروهایی استفاده می شود که ممکن است شرایط بیمار را وخیم تر نماید . یکسری بیماران اصرار دارند که با خارج کردن چربی ها به وضعیت نرمال خواهند رسید اما در واقع به این صورت نیست و بیمار باید به دقت انتخاب شود .

افرادی که زایمان داشته اند و یا پوست افتاده دارند ، اصلا کاندید مناسبی برای جراحی لیپوماتیک نیستند و باید عمل استاندارد دیگر یا ابدومینوپلاستی انجام دهند.

همینطور افرادی هستند که در ناحیه غبغب یا صورت دچار افتادگی شدید پوست هستند ، همزمان با برداشتن چربی مشکلشان برطرف نمی شود و نتیجه مناسب به دست نخواهد آمد و همچنان بیمار دچار مشکلاتی می شود که وی را به طور جدی درگیر خواهد کرد . در نتیجه برای جلوگیری از این موارد باید جراح زیبایی و پلاستیک و بیمار در یک جلسه مشاوره ، تمام موارد را بررسی نمایید و به یک نتیجه واحد برسید .

عمل لیپوماتیک مدل ساعت شنی چگونه انجام میشود؟

لیپوماتیک و لیفت باسن برزیلی  (BBL) دو عمل جراحی هستند که می توانند بدن شما را به شکل ساعت شنی در بیاورند. لیپوماتیک می‌تواند به دور کمر شما شفافیت بخشد، در حالی که لیفت باسن برزیلی می‌تواند چربی تولید شده از لیپوماتیک را جمع‌آوری کند تا به باسن و باسن شما حجم دهد.

لیفت باسن برزیلی یک عمل جراحی پلاستیک است که چربی را از قسمت‌هایی از بدن که بیش از حد است پرورش می‌دهد و چربی را به باسن و باسن منتقل می‌کند تا حجم بیشتری به آن بدهد و آن ناحیه را تغییر شکل دهد. پس از عمل لیپوماتیک، جراح سلول های چربی برداشت شده را پاکسازی و پردازش می کند تا آنها را برای تزریق آماده کند. سپس، جراح چربی را تزریق می کند تا منحنی های ساعت شنی و تقویت مورد نظر شما را ایجاد کند.

روش عمل لیپوماتیک مدل ساعت شنی

هزینه جراحی لیپوماتیک مدل ساعت شنی

هزینه جراحی لیپوماتیک مدل ساعت شنی، بسته به اندازه مناطق درمان لیپوماتیک و پیچیدگی کلی روش متفاوت است. هزینه دقیق جراحی پلاستیک خود را پس از مشاوره با جراح پلاستیک دریافت خواهید کرد.

بهبود بعد از عمل لیپوماتیک مدل ساعت شنی

بلافاصله پس از جراحی پلاستیک، ممکن است تورم، کبودی و حساسیت در باسن، لگن و نواحی لیپوماتیک شده خود را تجربه کنید که طی چند روز شروع به از بین رفتن خواهد کرد. به طور کلی، اکثر بیماران می توانند کار اداری و فعالیت های روزانه سبک را 1-2 هفته پس از جراحی و فعالیت های سنگین تر را پس از چهار هفته از سر بگیرند. نکات مراقبت و بازیابی ما را دنبال کنید تا به مدیریت بهبودی و حفظ نتایج کمک کنید.

نتایج عمل لیپوماتیک مدل ساعت شنی

نتایج نهایی جراحی لیپوماتیک مدل ساعت شنی شما حدود 3-6 ماه پس از جراحی پلاستیک قابل مشاهده خواهد بود. در این زمان، گرافت های چربی ته نشین شده اند و تورم فروکش می کند تا اثرات دائمی افزایش و کانتورینگ جراحی پلاستیک آشکار شود. علاوه بر این، در طول این دوره، وارد مرحله‌ای می‌شوید که به‌عنوان مرحله پف‌کردن ریکاوری‌تان شناخته می‌شود، جایی که پوست شما منبسط می‌شود تا گرافت‌های چربی را در خود جای دهد، بنابراین نتایج شما طبیعی است.

اگر لاغر هستید چگونه میتوانید عمل مدل ساعت شنی داشته باشید؟

اگر لاغر هستید یا شاخص توده بدنی (BMI) زیر 22 دارید، احتمال کمتری دارد که چربی اضافی داشته باشید که جراح بتواند برای ایجاد منحنی های ساعت شنی جمع کند. با این حال، می توانید به شکل ساعت شنی برسید. لیفت باسن بزریلی که شامل همان روش BBL معمولی است. با این حال، به دلیل محدودیت در دسترس بودن بافت چربی اضافی در بیماران لاغرتر، جراح احتمالاً چربی کمتری را از طریق لیپوماتیک برداشت می کند و چربی کمتری را به باسن منتقل می کند.

اگرچه ممکن است به شکل مشخصی از ساعت شنی دست یابید، جراح همچنان می‌تواند باسن‌های پرتر و باسنی بزرگ‌تر برای بهبود تناسب پایین ‌تنه شما ایجاد کند. علاوه بر این، بیماران لاغرتر می توانند انتقال چربی را با ایمپلنت ترکیب کنند تا باسن را به شکل چشمگیری افزایش دهد.

کلام آخر

آنچه که از این توضیحات استنباط می گردد، زمان معقولی برای جستجوی بهترین جراح لیپوماتیک تعیین نمایید تا با اطمینان خاطر  یک عمل بی خطر و مطمئن را پشت سر بگذارید. اگر می‌خواهید با لیپوماتیک به شکل ساعت شنی برسید، با دکتر بابک جعفر نژاد مشورت کنید تا در مورد راه حل جراحی لیپوماتیک مدل ساعت شنی صحبت کنید.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *